Zaziv Duha Svetoga na početku nove školske godine

Svake se godine sredinom rujna svetom misom obilježava početak školske godine. Tako je bilo i ove godine. U nedjelju, 22. rujna na svetoj misi u 11.00  sati okupili su se učenici osnovnih i srednjih škola kako bi od Gospodina zatražili da ih obdari svojim Duhom.

Misno slavlje je predvodio župnik fra Nikola, dok su učenike marljivo ispovijedali fra Alojzije i fra Anđelko. Čitanja su pročitale krizmanica Mirela Šargač i gđa Ljiljana Martinez, a župni zbor, predvođen sestrom Katom uljepšao je misno slavlje svojim pjevanjem.

U prigodnoj homiliji župnik je potaknuo učenike na odgovorno prihvaćanje učeničkih dužnosti te im poručio da budu ustrajni u učenju i činjenju dobra, slušajući svoje roditelje i učitelje koji im žele dobro. Potaknuo je i roditelje da djeci daju primjer kršćanskoga života redovitim sudjelovanjem na svetim misnim slavljima, jer je bez pravog, životnog primjera teško očekivati dobre rezultate.