Zavjeti u mjesnom bratstvu OFS-a

NV-151011-021

U nedjelju 11. listopada na večernjoj svetoj misi naše mjesno bratstvo Franjevačkog svjetovnog reda imalo je veliko slavlje. Dvojica naših sada već bivših framaša, Nikola Volarić i Krešimir Šegović, imali su svoje zavjetovanje ili obećanje evanđeoskoga života te su tako nakon dvije godine formacije, vremena oblikovanja, koje ih je učvrstilo u uvjerenju da ih Gospodin zove na život po Evanđelju slijedeći stope svetoga Franje Asiškoga, i službeno primljeni u naše mjesno bratstvo Franjevačkoga svjetovnog reda. Možemo to smatrati i povijesnim danom za našu župu jer su Krešo i Ninič prvi framaši koji su se odlučili na ovaj veliki korak. Euharistijsko slavlje i obrede je predvodio naš župnik, pater Vitomir koji je i duhovni asistent Frame i OFS-a. On je istaknuo kako njih dvojica žele ono nešto više od svoje vjere. To se u današnje vrijeme ljudima može činiti nemoguće, ali Bogu je sve moguće.

NV-151011-012

Nakon propovijedi momci su pristupili obredu zavjetovanja Pravila Franjevačkog svjetovnog reda. Obnovili su svoja krsna obećanja, posvetili se službi Njegova kraljevstva i obećali su da će kroz godinu dana živjeti Evanđelje Isusa Krista u Franjevačkome svjetovnom redu opslužujući njegovo pravilo, kako bi slijedeći primjer svetoga Franje postigli savršenost kršćanske ljubavi. Po završetku svete mise i zajedničkog fotografiranja cijela naša mjesna franjevačka obitelj zajedno se podružila uz fine klipiće i kolače.