Sveta misa na Visočkoj stezi

IMG_3706

Ove godine, na Dan državnosti i povodom blagdana rođenja sv. Ivana, na Visočkoj stezi smo imali nešto drugačije slavlje nego što smo navikli. Naime, prije točno 25 godina, 25. lipnja 1991., na dan kada je Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske, na Visočkoj stezi je podignuto raspelo kao znak pobožnosti, vjere i zahvalnosti ljudi toga našega predivnoga kraja, stoga smo se ove godine na tu jubilarnu obljetnicu najprije svi skupili kod raspela te zajedno prisjetili svih živih i pokojnih koji su bili zaslužni za postavljanje raspela, a prisjetili smo se i kako je to bilo kad se sveta misa slavila kod raspela dok još nije bilo kapelice, te koliko je već vremena od tada prošlo. Naš župnik pater Vitomir je blagoslovio raspelo, a nakon toga svi smo se zajedno u procesiji uputili prema kapelici koja je posvećena sv. Ivanu Krstitelju.

IMG_3677

Svetu misu kod kapelice predslavio je pater Alojzije Mikić, a nakon mise imali sada već tradicionalno zajedničko slikanje pred kapelicom. Svi smo još malo ostali uz kapelicu na kratkoj okrepi, a zatim se razišli po klijetima, gdje se nastavilo ugodno druženje.