Provincijski susret ministranata u Novom Marofu

susretMinistranata-150425-0068

Uoči nedjelje Dobrog Pastira, 25. travnja 2015. godine održao se provincijski susret ministranata u Novom Marofu. Susret je započeo u 10 sati okupljanjem ispred crkve gdje su domaćini pripremili okrepu za goste koji su pristigli iz gotovo svih samostana naše provincije. Nakon uvodnih pozdrava i predstavljanja programa uslijedila je Sveta misa koju je predvodio provincijal fra Josip Blažević uz koncelebraciju ostale braće svećenika koji su dopratili svoje ministrante. U propovijedi je provincijal istaknuo važnost ministrantske službe. Na poticaj provincijala ministranti su izabrali dvojicu svećenika koji su posvjedočili o svom pozivu. Nakon Svete mise počeo je pismeni dio kviza. Završetkom pismenog djela nahranili smo „brata magarca“ delicijama koje je pripremio gvardijan i župnik fra Vitomir Glavaš. Nakon ručka uslijedio je usmeni dio kviza, odnosno finale. Treće mjesto osvojili su ministranti iz Zagreba, drugo mjesto pripalo je ministrantima iz Splita, dok su prvo mjesto osvojili ministranti iz Vinkovackog  Novog Sela. Potom je počeo najvatreniji dio ovog susreta tj. sportsko natjecanje u nogometu, stolnom tenisu, graničarima i povlačenju užeta. Iskrilo je, čuli su se i usklici pobjede i smijeh, ali su padale i suze, kako je to uvijek na sportskim  natjecanjima. Ministranti iz vinkovačkog Novog Sela osvojili su treće mjesto u malom nogometu. Drugo mjesto osvojili su ministranti iz Šibenika, dok su prvo mjesto u malom nogometu i povlačenju užeta osvojili domaćini. Nakon podjele nagrada, molitve i blagoslova zaputili smo se svojim kućama. Ovim putem jos jednom zahvaljujem svima koji su doprinijeli ljepoti ovog susreta.

Promicatelj za zvanja:  fra Tomislav  Cvetko