Proslava 30. godišnjice posvete naše crkve

U utorak, 28. listopada proslavljena je 30. obljetnica posvete naše Crkve sv. Antuna Padovanskog. Svečano misno slavlje predvodio je provincijal hrvatske provincije sv. Jeronima franjevaca konventualaca fra Josip Blažević uz koncelebraciju fra Đure Hontića, našeg nekadašnjeg župnika, fra Nikole Šanteka koji je prvi svećenik rodom iz ove župe, te ostalih svećenika iz našeg dekanata. U svojoj je propovijedi fra Josip Blažević istaknuo kako je Isus uvijek tu za nas, u našoj crkvi, da nas svakodnevno poziva da budemo s njime i redovito sudjelujemo na misnim slavljima, a osobito nas je potaknuo na aktivnije uključenje u apostolat Vojske Bezgrešne, čiji je nacionalni centar donedavno bio upravo u našoj župi. Prisjetili smo se i svih dragih fratara i časnih sestara koji su kroz ovih 30 godina ostavili svoj trag u Novom Marofu, a nakon svečane mise svi prisutni okupili su se ispred crkve kako bi se uz ugodno druženje počastili finim kolačima koje su pripremile naše domaćice.