Potpuni oprost prilikom 800 obljetnice Greccia

Prilikom 800 – te obljetnice Božića u Grecciu (1223),  kada se sv. Franjo Asiški u tom mjestu želio prisjetiti rođenja Gospodnjeg te je uprizorio žive jaslice, papa Franjo franjevačkoj obitelji, dakle  svim crkvama franjevačkog Reda, udjeljuje povlasticu potpunog oprosta od svih vremenitih kazni. Povlastica je na snazi od svetkovine Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije do blagdana Prikazanja Gospodina našega Isusa Krista u Hramu, dakle od 8. prosinca 2023 do 2. veljače 2024 godine.

Svi vjernici koji dođu u crkve franjevačkih obitelji diljem svijeta te ostajući u molitvi pred jaslicama postavljenim u crkvama, mogu dobiti potpuni oprost pod uobičajenim uvjetima (Pohod crkvi, ispovijed i pričest, Vjerovanje, Oče naš  i osobna molitva na nakanu pape. Isto tako, oni koji su bolesni ili ne mogu fizički sudjelovati mogu jednako primiti plod oprosta, prinoseći svoje patnje Gospodinu ili vršeći neku odobrenu pobožnost.