Osvajanje Utvrde i roštilj

140830-Visocka_utvrdaPaka-021

Kako bi nastavili višegodišnju tradiciju, framaši iz naše župe su se u subotu, 30. kolovoza, u poslijepodnevnim satima okupili na Visočkoj stezi i zaputili se prema Utvrdi Paka. Grupica od petnaestak mladih, zajedno sa župnikom, krenula je tako u osvajanje Utvrde koja je podignuta u 13. stoljeću, za vrijeme mongolskih upada, na brdu visokom 300-tinjak metara. Uz ugodan razgovor, grupica je brzo stigla do onog najizazovnijeg dijela puta, a to je zadnji uspon pred samu Utvrdu. Svi su se popeli, neki malo brže, neki sporije, i s olakšanjem dočekali trenutak kad mogu sjesti na vrh Utvrde i odmoriti. Red odmaranja, red molitve, i framaši su se ubrzo uputili natrag prema mjestu polaska, gdje su pripremili okrepu za tijelo u vidu jela i pića, a dok se jelo pripremalo, također je bilo prilike za igru i druženje. Lijep subotnji dan tako je iskorišten na najbolji mogući način, a tradicija će se, svakako, nastaviti i sljedeće godine.