Održan prvi susret zajednice Vojske Bezgrešne

IMG_1068

Na blagdan Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije, 8. prosinca u 18h u našoj kapelici je održan prvi susret zajednice Vojske Bezgrešne na koji se skupio lijepi broj ‘vojnika’, a nadamo se da će ih ubuduće biti još i više.

Na susretu je pater Vitomir održao i prvu katehezu u nizu od šest uvodnih kateheza upoznavanja sa identitetom i poslanjem Vojske Bezgrešne te sa njezinim utemeljiteljem Maksimilijanom Kolbeom. Dogovoren je i termin sljedećih susreta koji će se održavati svakog prvog utorka u mjesecu nakon večernje svete mise. Pozivamo sve članove Vojske Bezgrešne i sve one koji to žele postati da nam se pridruže.

„Eto, M.I. ( Militia Immaculatae – Vojska Bezgrešne) čini da Marija uđe u sva srca, da se rodi u svim srcima, kako bi – ušavši u ta srca – mogla ih savršeno zaposjesti, u njima roditi dragog Isusa, Boga te učiniti da On uzraste sve do savršene dobi. Kakva li lijepa poslanja!…Zar ne? Uzdizanje čovjeka do Bogočovjeka, preko Bogočovjekove majke“

sv. Maksimilijan Kolbe