Održan planinarski križni put mladih Varaždinske biskupije

IMG_1896

Prošli vikend 12. i 13. ožujka 2016. održan je 16. Planinarski križni put mladih Varaždinske biskupije. Oko nas petstotinjak uputilo se, unatoč hladnom i oblačnom vremenu ali punih srdaca, na put od četrdesetak kilometara. Iz Novog Marofa bilo nas je osmero. Križni put smo započeli u Svetom Martinu na Muri, te nastavili kroz blatna polja Međimurja. Geslo ovogodišnjeg križnog puta bilo je „…i vi budite sveti“ (I Pt 1,15).

IMG_1878

 

Uz molitvu, pjesmu i hod sa Gospodinom ovome križnom putu bila je dodana i domoljubna nota, pa su tako obilježje bile papuče, na kojima je pisalo „Mjesto na kojem stojiš sveto je tlo“, da bismo se prisjetili koliko je važna i molitva za našu domovinu. Subotnji hod smo završili u Murskom Središću, gdje smo imali Svetu Misu i klanjanje, a nedjeljni u Podturnu gdje je završnu Svetu Misu predvodio naš biskup mons. Josip Mrzljak. Svake godine Križni put mladih je predivno i milosno iskustvo susreta s Kristom. Susret s drugim mladima, solidarnost, strpljenje i žrtva te pjesma i molitva prekrasna su priprema za blagdan Kristovog uskrsnuća.

Lucija Pofuk