Mladi iz Remetinca i Novog Marofa posjetili bolesnike

Božićni blagdani su vrijeme mira i radosti, no i vrijeme kada se posebno misli na potrebite. Dvadesetak mladih iz župa Novi Marof i Remetinec su odlučili, na blagdan svetog Stjepana, svoje vrijeme darovati bolesnicima u bolnici u Novom Marofu. Udruženih snaga, predvođeni fra Vitomirom Glavašom i „naoružani“ gitarama, tamburaškim instrumentima i božićnim pjesmama, mladi su razveselili bolesnike i medicinsko osoblje u svim odjelima bolnice. Bolesnici koji su za ove blagdane prikovani uz bolnički krevet, od kojih neke mjesecima nitko nije posjetio, barem su nakratko osjetili božićnu radost i veselje. Pjesma, pružena ruka i osmijeh probudila je njihov duh, a radost koja je zasjala sa lica bolesnika utjecala je i na mlade, koji su uvidjeli da darujući sebe mogu učiniti mnogo za drugoga.