Hodočašće u Padovu

IMG_0358

Nakon kišom praćenog putovanja kroz Hrvatsku i Sloveniju, osvanuli smo u sunčanoj Padovi. Prva postaja bilo je svetište svetog Leopolda Bogdana Mandića. U lijepom i ugodnom ambijentu svetišta našega zemljaka smo se zadržali oko sat vremena, a zatim se laganim hodom uputili prema velebnoj bazilici sv. Justine mučenice. Nakon kraće molitve ovoj padovanskoj mučenici prvih stoljeća kršćanstva i poklona na grobu svetoga Luke evanđeliste, uputili smo se prema bazilici Sveca, kako jednostavno Padovanci nazivaju sv.Antuna. Dovoljno je reći Svetac (Il Santo) da se zna na koga se to odnosi. Uspješno smo odolili bogatoj ponudi tržnice postavljene svud naokolo trga Prato della Valle, i stigli do Bazilike. Nakon obilaska groba Sveca i kapele relikvija, pogledali smo multimedijalnu izložbu o životu sv.Antuna i Redu franjevaca konventualaca kome je pripadao. Odmah potom smo slavili svetu Misu u kapeli Scoletta na trgu ispred bazilike.

Nakon šetnje po vlastitom nahođenju i razgleda Padove, uputili smo se prema mjestu Camposampiero, u kojem je Svetaca proveo posljednje dane svoga ovozemaljskog života. Uz molitvu i meditaciju stazom Evanđelja i Milosti, uz pokoji suvenir kao sjećanje na posjet, krenuli smo put Hrvatske i Novog Marofa u koji smo se vratili oko pola noći.