Hodočašće u Lobor

IMAG0247

Na blagdan rođenja Blažene Djevice Marije hodočastili smo u jedno od najstarijih svetišta sjeverne Hrvatske. Ukupno 65 hodočasnika iz naše župe, ali i iz Mađareva, Remetinca, Gornje Rijeke i Svibovca, radosno je pohitalo Majci Božjoj dati hvalu, čast i slavu.

Budući da smo htjeli i malo žrtve učiniti, odlučili smo se za sitni fizički napor koji je trebao pri usponu od župne crkve sv. Ane do vrha brijega i do svetišta. Blagom uzvisinom do vrha smo izmolii križni put, a zatim se nakratko razišli prema vlastitom osjećaju i želji, kako je tko gdje htio. Svi smo sudjelovali u svetoj misi koju je uz mnoštvo svećenika predslavio rektor nacionalnog svetišta sv. Josipa, vlč. Antun Sente.

Nakon male okrijepe i šetnje, uz pjesmu i šalu sretno smo stigli svojim domovima.

IMAG0244

IMAG0248_BURST002_COVER