Cvjetnica – Nedjelja Muke Gospodnje

U nedjelju, 9. travnja, na Cvjetnicu – Nedjelju Muke Gospodnje, svečano smo ušli u Veliki tjedan, vrhunac cijele liturgijske godine. Na svetoj misi u 11 sati održana je procesija sa maslinovim grančicama oko crkve i samostana, a naši solisti i pjevači su pjevali muku i druge dijelove mise i tako je učinili još svečanijom. Nakon večernje svete mise održan je korizmeni koncert KUD-a Novi Marof, koji nas je ponovno oduševio svojim izvedbama korizmenih pjesama. Nakon koncerta župljani su se kratko zadržali ispred crkve u druženju uz okrjepu.

Kao u neki veličanstveni hram ulazi danas Katolička Crkva u tzv. Veliki tjedan. Izvana se čini da je to tjedan tuge, žalosti, poraza. Ali iznutra osjeća se optimizam, hod prema pobjedi, ljubav koja se rađa i koja će se na Uskrs rasplamsati tako da je više nitko neće moći ugasiti.

Tomislav Ivančić