Blagoslov obitelji 2021./2022

Dragi župljani,

pri kraju smo i ove 2021. godine te uskoro započinjemo s tradicionalnim blagoslovom obitelji. Kako bi se što bolje organizirali i držali propisanih mjera molio bih vas da za blagoslov pripremite križ i svijeću (koja gori za vrijeme blagoslova), a svećenik će nositi blagoslovljenu vodu kojom će poškropiti obitelj i obiteljski prostor. Kao što sam kod prošlogodišnjeg blagoslova napomenuo i sada napominjem da bi bilo dobro da mjesto na koje će svećenik doći bude u blizini ulaznih vrata. Ako bi vam više odgovaralo, blagoslov možemo moliti na otvorenom ili ispred ulaza u vaš dom.

Slijedeći sve mjere kao i kod prošlog blagoslova svećenik će nositi zaštitnu masku. I vas molimo da u trenutku dolaska svećenika nosite masku. Ukoliko se neka obitelj nalazi u izolaciji ili ako je netko u strahu od zaraze, neka nas obavijesti porukom na vratima ili neka se osobno javi župniku. Ako u vrijeme blagoslova neki od vas ne bi bili kod kuće ili bi željeli naknadno primiti blagoslov, slobodno se javite na broj 091 198 19 79, kako bi se dogovorili oko termina koji svima odgovara.


Ponedjeljak, 27. prosinca 2021. od 9.00 sati     

fra Nikola – Braće Radić, V. Nazora, I. Kukuljevića

fra Ante – M. Gupca, N. Š. Zrinskog, Kratka


Utorak, 28. prosinca 2021. od 9.00 sati  

fra Nikola – Makojišće Gornje (od broja 1)

fra Ante – Makojišće Gornje (od Grane)


Srijeda, 29. prosinca 2021. od 9.00 sati

fra Nikola – Grana (od Makojišća)

fra Ante – Grana (od Radničke)


Četvrtak, 30. prosinca 2021. od 9.00 sati

fra Nikola – Krč od početka

fra Ante – Krč od kraja        


Petak, 31. prosinca 2021. od 9.00 sati

fra Nikola – O. Ivekovića, D. Domjanića, Lj. Gaja, T. Ujevića

fra Ante – M. Račkog (od br.1), Vrtna


Nedjelja, 2. siječnja 2021. od 14.00 sati 

 fra Nikola – Novaki, Kipišće

fra Ante – Horvati i Vrtari


Ponedjeljak, 3. siječnja 2021. od 9.00 sati         

fra Nikola – Radnička (od Grane), Grebengradska, Ključićka, Krčka, Budanci

fra Ante – Zagorska – (lijeva strana od Mađareva prema centru grada)

fra Erik – Zagorska s odvojcima (desna strana od Mađareva prema centru grada)


Utorak, 4. siječnja 2021. od 9.00 sati      

fra Nikola –  Možđenec (od kraja)

fra Ante – Možđenec – lijeva strana (od početka)

fra Erik – Možđenec – desna strana (od početka)


Srijeda, 5. siječnja 2021. od 9.00 sati                              

fra Nikola – Kralja Tomislava (desna strana), Augusta Šenoe

fra Ante – Kralja Tomislava (lijeva strana), A. Mihanovića, I. Ribara

fra Erik – Varaždinska, Zagrebačka, Franjevačka