VIJESTI

zivot_za_zivot-NM-0053

» „Život za život“ u Novom Marofu

U subotu, 25. listopada, u novomarofskom Kulturnom centru održan je program prigodom 30. obljetnice posvete Crkve sv. Antuna Padovanskog. Na samom početku programa posjetitelje je … » više

IMG_1276a

» Antunovi glasnici

Pozivamo svu djecu 1. 2. 4. 5. i 6. razreda da se uključe u pjevački zbor. Iskreno se nadamo velikom odazivu, jer pjevači u Crkvi … » više

ministranti_04

» Poziv ministrantima

Ministranti imaju svoj sastanak subotom u 10 sati. Pozivam i nove članove koji se žele uključiti da dođu na sastanke.

MISLI SVETOG ANTUNA

Kip što ga je Nabukodonosor vidio u snu, imao je glavu od zlata, prsa i ruke od srebra, trbuh i bedra od mjedi, noge od željeza i stopala dijelom od željeza a dijelom od gline (usp. Dan 2, 31-33). Taj je kip slika Crkve, koja u apostolima ima zlatnu glavu; u mučenicima, koji su se junački ponijeli u svim bitkama, srebrna prsa i ruke, sjedišta snage; u ispovjedateljima vjere bila je kao od mjedi, jer su glasom propovijedanja i primjera pobjeđivali zlo i nevjeru; napokon, Crkva Kristova, siromašna, bijena olujama, odbačena od svijeta, ima, da tako kažemo, noge dijelom od željeza i dijelom od gline: snažna je i slaba. Jaka po milosti Božjoj, slaba u svojim udovima.

DUHOVNI KUTAK