MISLI SVETOG ANTUNA ZA SVAKI DAN U GODINI

Blaženu se Djevicu Mariju uspoređuje s punim mjesecom, jer je u svakom pogledu savršena. Dok je mjesec u svojim fazama također i nepotpun, slavna Djevica Marija nije nikada bila nesavršena: ni u svom rođenju, jer je bila posvećena već u začeću; niti u danima svoga života, jer nikada nije sagriješila. Uvijek je sjajila puninom savršenstva. I nazvana je svjetlom jer raspršuje tamu. Molimo te dakle, Gospođo naša, da ti, koja si zvijezda danica, svojim svjetlom raspršiš oblak đavolske napasti, koji prekriva našu pamet. Ti, koja si „pun mjesec“, ispuni našu prazninu i rasprši tamu naših grijeha, da možemo stići do punine vječnoga života i sjaja neizmjerne slave.

NEDJELJA, DAN GOSPODNJI

2. Nedjelja Došašća, 4. prosinca 2016. Misne nakane za sljedeći tjedan, župne obavijesti i nedjeljno razmatranje p. Anđelka

» Arhiva misnih nakana i župnih obavijesti

1. Nedjelja Došašća27. studenoga 2016.
Isus Krist Kralj svega stvorenja20. studenoga 2016.
33. Nedjelja kroz godinu13. studenoga 2016.
32. Nedjelja kroz godinu6. studenoga 2016.
31. Nedjelja kroz godinu30. listopada 2016.

VIJESTI

IMG_4010

» Biciklima u Mariju Bistricu

U nedjelju, 10. srpnja, lijepi broj od dvadeset i jednog župljana okupio se rano ujutro ispred crkve u Novom Marofu kako bi, nakon primljenog blagoslova … » više